Przygotowany offset, ciemną klatka i flat należy wykorzystać do korekty poszczególnych klatek, z których powstanie wynikowe zdjęcie. Jeszcze raz należy podkreślić, że w przypadku korzystania z aparatu fotograficznego z zapisem w RAW należy używać formatu CFA. Powinien być w ten sposób przygotowany offset, dark i flat oraz wszystkie ekspozycje danego obiektu.
Korekta składanych obrazów powinna odbywać się zgodnie z kolejnością: usunięcie offsetu, usunięcie ciemnej klatki, podzielenie przez flat i wypełnienie miejsc po gorących pikselach. Wszystkie operacje mogą być wykonane pojedynczo za pomocą opcji Remove offset, Remove dark, Divide by a flat-field, Cosmetic correction z menu Digital photo. Każda z tych funkcji wymaga określenia nazwy pliku wejściowego (Input generic name), wyjściowego (Output generic name), liczby plików w sekwencji (Number) oraz nazwy pliku zawierającej odpowiednio offset, dark, flat lub mapę gorących pikseli. Nazwa pliku wejściowego i wyjściowego może być taka sama - w takim przypadku pliki wejściowe zostaną nadpisane przez wynikowe (wygodne rozwiązanie, oszczędza miejsce na dysku).
Opisane powyżej operacje można wykonać za pomocą pojedynczej funkcji Digital photo->Preprocessing. Po wybraniu tej opcji wyświetlane jest okno Preprocessing (rys.5.1), w którym neleży podać kolejno: nazwę plików wejścioweych (Input generic name), plik z offsetem (Offset), plik z dark'iem (Dark), plik z flat'em(Flat), mapę gorących pikseli (Cosmetic file), nazwę plików wyjściowych (Output generic name) oraz liczbę plików w sekwencji (Number).
Rys.5.1. Okno Preprocessing
Każdy z etapów tego procesu może być czasochłonny (jak zwykle dużo zależy od komputera), więc wykorzystanie tej funkcji jest bardzo wygodne - uruchamiamy całość i zajmujemy się czymś innym. Problem pojawia się w przypadku, gdy nie mamy jednego z plików (offset, dark, flat). Można sobie w tym momencie poradzić wykonując odpowiednią sztuczną klatkę. W tym celu należy otworzyć jedną z ekspozycji właściwego obiektu (offset, dark i flat musza mieć wymiary zgodne z właściwym zdjęciem), wypełnić obraz neutralną wartością i zapisać pod nową nazwą. Do wypełnienia całego obrazu jednolitą wartością należy użyć funkcję:
FILL [liczba]
liczba jest oczywiście wartością, która będzie użyta do wypełnienia obrazu. Offset i dark są odejmowane od właściwego zdjęcia - w ich przypadku wartością neutralną jest więc 0. Flat jest użyty do podzielenia tak więc należy go wykonać wypełniając obraz 1. W przypadku mapy gorących pikseli wystarczy utworzyć w katalogu roboczym pusty plik o rozszerzeniu lst. Uzyskujemy w ten sposób neutralne pliki, które nie zmieniają oryginalnego obrazu, ale umożliwiają wykonanie opecji Preprocessing w przypadku braku jednego z nich.